ŠKOLNÍ LIGA - JIŽNÍ MÍČEK

Turnaj pořádaný odborem školství a sportu, pod záštitou místostarosty městského obvodu Ostrava - Jih Mgr. Radimem Ivanem a ve spolupráci  s dívčím házenkářským klubem TJ Sokol Hrabůvka, Moravskoslezským svazem házené a trenéry Pavlem Rekšákem a Tomášem Bártou.

Od školního roku 2022/2023 je nově zřízená školní liga v mini házené pro kluky i holky základních škol.

V letošním školním roce 2023/2024 navazujeme na loňský ročník, na spolupráci se školami v regionu Ostrava – Jih a hlavně na přímou podporu vedení radnice Ostrava – Jih v zastoupení pana místostarosty Mgr. Radima Ivana a za odbor školství a sportu paní Ing. Romany Filipové.

Naše logo "Jižní míček" ukazuje, kterým směrem se chceme ubírat a jakou hlavní činnost a dovednost dětem nabízíme. Cílem této školní ligy je rozvoj pohybových činností dětí školního věku, jejich zapojení se do sportovního procesu. Rozvoj interakční i sociální. Snaha o zapojení škol regionu Ostrava – Jih do sportovní činnosti a rozvoje házené v dané oblasti. Ukázat dětem dovednosti s míčem, rozvoj koordinace a pohybu a zapojení se do práce v družstvu, kolektivu. Znovu u dětí nastartovat radost z pohybu. Rozvoj a následná realizace učitelů daných škol v programu Basic Handball jehož je autor pan PaedDr. Rastislav Trtík a Ostravská univerzita.