Turnaj 25. 10. 2023

25.10.2023

          Ve středu 25.10.23 proběhl první turnaj v mini házené školní liga Ostrava - Jih "Jižní míček" pro 3-4 třídy. Zájem základních škol o naší sportovní akci narůstá, zájem je vidět především v počtu přihlášených škol a celkovém počtu družstev na akci "Jižní míček". Účast byla 9 škol v počtu 13 družstev.

Po přivítání se ve sportovní hale Dubina jsme za pomoci všech dětí utvořili na palubovce haly obrazec kdy 6 družstev vytvořilo nápis HÁZENÁ pod tímto nápisem 3 družstva utvořila znak Ostravy v podobě 3 !!! a 4 družstva utvořila ze svých těl srdíčko. Pozdrav házené jako srdeční záležitosti letí z Ostravy jihu všem vstříc.

Pak se již děti věnovaly sportovnímu dopoledni. Samotný turnaj v mini házené byl rozlosován na dvě skupiny kde se hrálo každý s každým a to v celé sportovní hale na 3 hřištích. Po ukončení sportovních bojů ve skupinách došlo na finále kdy z každé skupiny hráli proti sobě družstva na stejném umístění, čili 6 ze 6, 5 z 5,.....1 z 1.

Pro doplnění celého turnaje jsme pro děti připravili 3 dovednostní stanoviště a to v podobě :

stanoviště č.1 hry s míčem

stanoviště č.2 střelba na radar

stanoviště č.3 zde byly dvě fáze a to fázeč.1 - dráha pro běh s driblinkem a na ní různé překážky a fáze č.2 - odrazy z nohou (skoky na jedné, na obou nohou, více skoků po sobě atd.)

Z každého stanoviště byli vybráni ti nej a na závěr došlo k jejich ocenění.

Turnaj byl vyjímečný a to tím, že nás navštívila televize Polar a fotograf časopisu Jižní listy p. Jiří Urban.