Turnaj 2. 10. 2023

02.10.2023

V pondělí 2.10.2023 jsme i my "Jižní míček" zahájili školní rok novým ročníkem školní ligy v mini házené Ostrava - Jih a to turnajem pro 1-2 třídy. Turnaj, jako všechny co budou, proběhl ve sportovním centru Ostrava Dubina na ulici V. Jiříkovského za účasti 8 základních škol v celkovém počtu 12 družstev.

Jednalo se o děti již zmíněných 1 a 2 tříd tedy dětí, které chceme sportem nadchnout, ukázat jim krásu pohybu a míče. A to se nám pořadatelům dokonale povedlo. Děti si nejen zahrály turnaj v mini házené, ale dále měly možnost si vyzkoušet na třech stanovištích dovednosti v podobě hraní si s míčem, házení na cíl - plachta v bráně a práce nohou na žebříčku. To vše jsme začali společným rozhýbáním, které měl na starost hlavní pořadatel a vymyslel si na děti sportovní úkoly, které vyvrcholily v poslední disciplíně kdy ze všech děti ze všech škol bylo uděláno 10 družstev, dokonale promíchané děti ze všech družstev a škol, vždy dvě družstva naproti sobě a úkol byl jasný svou silou po rozběhu posunout žíněnku dopředu.

Pro tuto věkovou kategorii nechceme hrát na výsledky, chceme aby děti byly zapálené pro hru aby se bavily i ty méně zdatné a i ty si odnesly co nejkrásnější dojmy a to se nám pořadatelům dokonale povedlo. Toto vše ocenil i pán Jančušek z dívčího klubu házené Sokol Karviná, který se přišel podívat, převzít zkušenosti, načerpat inspiraci pro svou školní ligu. Pro nás je to obzvlášť krásný pocit neboť v Karviné házené rozumějí, jsou vzorem pro práci s děti a mládeži a přesto přišli a ocenili náš Jižní míček.