Turnaj 29. 11. 2023

29.11.2023

        Ve středu 29. 11. se konalo další kolo školní ligy "Jižní míček" v mini házené Ostrava – Jih, které jako vždy proběhlo ve sportovním centru na Dubině.

        Toto kolo školní ligy bylo pro 1-2 třídu a opět se ho účastnilo 12 družstev z 8 ZŠ Ostravy – Jihu. Hned na začátku akce, si hlavní pořadatel připravil jedno velké překvapení a to nejen pro děti, ale i pro samotné učitelé. Podařilo se, aby mezi děti přišli hráči a hráčky působící v nejvyšších soutěžích házené našeho kraje. Takže dorazilo 12 hráčů a hráček:

- DHC Sokol Poruba Adéla Hřebejková brankářka

- DHC Sokol Poruba Sheila Hiraldo spojka (repre Portorico)

- DHC Sokol Poruba Marína Shalimova brankářka (repre Ukrajina)

- Pepino SKP FM Mathias Choleva křídlo (repre Česká rep)

- 1.SC Bohumín Bára Mýlková Planková spojka (bývalá repre Česká rep)

- 1.SC Bohumín Eva Gižová spojka

- Sokol Ostrava (Polanka) Jan Gengela pivot

- Sokol Ostrava (Polanka) Roman Pavol křídlo

- Sokol Karviná Karolína Vaňková křídlo

- Sokol Karviná Petra Přikrylová brankařka

- HC Hlučín Román Janík křídlo

- Piotrkow Trybunalski Hanka Mučková brankářka (repre Česká rep)

        Tito vynikající hráči a hráčky si družstva škol nalosovali pomoci kartiček tak, aby v každém družstvu byl jeden tento vynikající hráč/hráčka. V této chvíli se z učitelů stali fanoušci svých školních družstev a mohli jen fotit a přihlížet.

         Naši hvězdní hráči se svými družstvy dostali prostor, aby si své dětské hráče sami rozcvičili a připravili na turnaj v mini házené. K samotnému turnaji v mini házené, kdy jednotlivá družstva nehrály, dostali hráči prostor, aby své děti zdokonalili v dovednostech, které na ně hlavní pořadatel připravil. A to byly:

- Vybíjená

- Kompenzační cvičení

- Úpolové hry

- Střelba na radar

- Práce s míčem

- Dovednostní dráha

- Švihadla

         Děti byly nadšené ze svých vzorů. Jejich nadšení ještě vzrostlo, neboť na konci turnaje si proti těmto hráčům a hráčkám všechny družstva zahrály. Na závěr v každém družstvu hvězdní hráči a hráčky ocenili chlapce a dívku co se jim nejvíce líbili.

          Sportovní dopoledne s těmito hráči a hráčkami bylo velmi povedené a přínosné o čemž vypovídají komentáře a zážitky dětí.