Turnaj 26. 4. 2024

          V pátek 26.4. proběhlo další plánované setkání dětí, škol a Jižního míčku, tentokrát pro děti 3-4 tříd. Bohužel bylo to poslední setkání ve sportovním centru Dubina, neboť sportovní hala bude od května procházet rozsáhlou rekonstrukcí. A tak si musí Jižní míček najít jiné prostory a zázemí. Ale vše bude na takové úrovní, jako bylo i toto setkání Jižního míčku s dětmi.

           Opět na školy a děti čekala připravená hala a organizátoři v podobě mladých házenkářů a házenkářek. Turnaj v mini házené se tradičně konal na třech hřištích, kdy jednotlivá družstva škol byla rozdělena do dvou skupin, kde se hrálo klíčem každý s každým. Na závěr si to pak rozdali na jednotlivých umístěních spolu obě skupiny. Čili 7 ze 7.....1 z 1.

           K tomu hlavní organizátor pro děti připravil program v podobě 4 dovednostních stanovišť. První bylo hřiště na pokládanou, druhé bylo asi pro děti nejaktraktivnější, kdy mladý házenkář Ostravy, David Pavlišinec, děti učil správnou střelbu na bránu. Potřeboval na to obě házenkářské branky. V první byla plachta na přesnost střelby a v druhé dětem chytal brankář z Polanky František Kaluža. Děti se velmi snažily aby Františkovi daly nějakou tu branku. Prostě děti si to užily. Třetí stanoviště, pod vedením hráčky Karviné Petry Přikrylové, měly dovednosti na žebříčku. A to poslední stanoviště měl na starost hlavní pořadatel a děti na něm unavil úplně. Jednalo se o velmi oblíbené úpolové hry. Zájem dětí byl obrovský.

          Celé krásné dopoledne pak bylo zakončeno rozdáním drobných sladkostí pro všechny družstva a z výrazů tváří dětí bylo vidět, že si to náramně užily a odnesly bohaté zážitky z miniházené.

V pátek 26.1.24 proběhnul v novém roce první turnaj školní ligy "Jižní míček" pro 1. - 2. třídy Ostrava - Jih.

Návštěva na turnaji

 To, že si děti užily, byly spokojené a nadšené mi potvrdila i návštěva, která za námi na turnaj v mini házené zavítala. Byl to pan Jančušek z dívčího házenkářského klubu Sokol Karviná. Karviná, je město, kde velmi rozumí házené, mládeži a sportu. Jejich práce je všem vzorem. Bylo mi velkým potěšením, že se zrovna pan Jančušek přišel podívat na naši školní ligu Jižní míček. Přišel načerpat zkušenosti, poptat se jak na to, aby i Sokol Karviná měla tak kvalitní školní ligu. Velmi mě potěšilo ukázat, seznámit Jižní míček Karviné a být baště házené vzorem. Děkujeme za návštěvu a Vaše slova chvály.